Drobečková navigace

Důležité informace > O nás

Plavecký areál a Koupaliště Penčice

jsou sportovní, rekreační a relaxační zařízení pro jednotlivce i sportovní a zájmové skupiny.

Základní kámen Plaveckého areálu byl položen 14.9.1973 (před základním kamenem z leva  Karel Šlechta, Eva Koplíková, Jindřich Andres, Mirek Milý)

základní kámen 14.9.1973

Plavecký areál je v provozu celoročně, Venkovní areál a Koupaliště Penčice v letních měsících dle klimatických podmínek.

Provozovatelem těchto zařízení je od roku 2008 do dubna 2019 Teplo Přerov a.s.

provozovatel - Teplo Přerov a.s.

od května 2019 Sportoviště Přerov s.r.o.

LOGO_horiz.jpg

Provoz obou zařízení je realizován za finanční podpory Statutárního město Přerov.

provoz podporuje Statutární město Přerov.

Díky Statutárnímu městu Přerov se podařilo získat prostředky z Regionálního operačního programu Olomouckého kraje a to ve výši cca. 13,5 mil. Kč. Dalších cca.11 mil. Kč uvolnilo město a tím otevřelo možnost realizovat změny, které jsou dosud největší od ukončení výstavby plaveckého areálu. A o co se jedná. Ve venkovním areálu přibude ke stávajícímu venkovnímu 25 m bazénu další nerezový bazén s atrakcemi, kde bude dvouproudová skluzavka, lezecká stěna, proudový kanál, masážní lůžka a lavice, tryskače a vodní hřib. Současně s tímto novým bazénem bude upraven stávající venkovní dětský bazén, který bude vyfóliován a doplněn přelivovými žlábky. Ruku v ruce s těmito změnami dochází k významné rekonstrukci bazénových technologií. Bude zrealizována nová technologie pro již zmíněné bazény a dále nová technologie pro 25 m bazén a rekonstrukce se dočká i technologie stávajícího 50 m vnitřního bazénu.

ropV souběhu s výstavbou nových bazénů se realizují solární panely, které by měly zajistit ohřev bazénových vod. Jedná se o 75 ks panelů a na tuto akci se opět podařilo získat dotaci a to téměř 2 mil Kč z Evropských fondů. Celková investice bude ve výši cca. 3 mil. Kč.

 

operacni_program

V roce 2013 proběhlo zateplení obvodových konstrukcí, výměna okenních výplní a stropních konstrukcí na budově krytého bazénu. Na tuto akci byla poskytnuta dotace z Fondu soudržnosti EU ve výši cca. 1 416 tis. Kč a od Státního fondu životního prostředí ČR ve výši cca. 83 tis. Kč.Menu

provozovatel

LOGO_web.jpg

 provoz podporuje

http://mu-prerov.cz

 

 

 

Počasí a statistikahttp://sportoviste-prerov.cz/

Vyhledat v textu

Novinky

  

 

bazenprerov_footer.png